Lucinda Brand soleert in de openingsmanche van de Telenet Superprestige

Zondag 25 oktober 2026

Lucinda Brand soleert in de openingsmanche van de Telenet Superprestige

In de openingsmanche van de Telenet Superprestige in Oversije heeft wereldkampioene Lucinda Brand de eerste wedstrijd van het seizoen gewonnen. Ze reed halfweg cross alleen weg en mocht zo solo zegevieren. Van Alphen werd tweede, Van der Heijen derde.

Europees kampioene Inge van der heijden (Crelan - Corendon) dook als snelste het veld in en sloeg samen met Brand (Baloise Verzekeringen- Het Poetsbureau Lions), Betsema (De Ceuster Bouwkranen) en Fouquenet (Pauwels Sausen- Altez Industriebouw) meteen een gaatje. De vier voorin trokken met een handvol seconden de tweede ronde in.

In die tweede ronde maakten Aniek van Alphen (777TV CX Team) en Zemanova (Crelan-Corendon) de aansluiting bij de kopgroep. De Nederlandse kampioene Alvarado (Felix - Premier Tech) kende een moeilijk wedstrijdbegin en moest al snel achtervolgen. Ze kon nooit meer de aansluiting voorin maken. 

Halfweg cross kwam het initiatief van de wereldkampioene Lucinda Brand. Met Van Alphen en Van der Heijden in haar spoor reed ze weg van de rest. Niet veel later trapte Brand opnieuw stevig door. Niemand wist haar spoor nog te volgen en met een handvol seconden voorsprong trok ze solo de vierde ronde in.

Een ronde voor het einde bleef Brand haar voorsprong verder uitbouwen. Het Nederlandse duo Van Alphen en Van der Heijden volgden op zo’n 20 seconden en moesten onderling het gevecht voor plek twee en drie uitvechten. Brand kwam nooit meer in de problemen en reed foutloos richting de overwinning. Uiteindelijk wist Aniek van Alphen de strijd om plek twee te winnen, Van der Heijden werd derde. Voor Brand is het al haar derde overwinning in Overijse.